Proč pejska s PP (průkaz původu)

2. října 2016 v 21:35 | Kristýna |  Proč pejska s PP
Co je to PP ? ( průkaz původu)
PP je vlastně něco jako náš rodný, najdete tam čtvrtgenerační rodokmen Vašeho štěněte kde můžete vyčíst jeho předky.
Dále tam je pohlaví psa,jméno,druh a barva srsti.Jméno chovatelské stanice,datum narození.Také se můžou zapisovat výsledky z výstav :)

Aby štěňátka dostala PP musí ho mít i rodiče + musejí být uchovněni !
a chovnými se stanou když splní několik podmínek chovnosti.
Například některá lovecká a služební plemena musejí projít zkouškama, které prověří jejich vlohové vlastnosti.A dále některá povinná veterinární vyšetření.
Jedna z podmínek chovnosti je účast na výstavě a BONITACE.Tam se posoudí zda pes splňuje kriteria pro dané plemeno (STANDART PLEMENE)
Hlavně Vám PP zaručuje, že jste si opravdu pořídili to plemeno psa, kterého jste si opravdu přáli :)

Proč je pes s PP dražší ?

Protože vše spojené s uchovněním psa nebo feny, krytí, registrace chovatelské stanice, vystavení průkazu původu apod. představuje pro chovatele určité náklady.

Teď něco o psech bez PP

V nejlepším případě chovatel neuchovnil psa nebo fenku z nějakých nám neznamých důvodů.
V tom horším případě pes nebo fena má nějakou genetickou vadu a přes to chovatel ( jestli se dá tak nazvat) fenku nakryl.Štěňatka se můžou narodit s nějakým dědičným onemocněním,můžou být slepá,hluchá či jinak postižená a hlavně vůbec nemusejí odpovídat standartu daného plemene.Jsou i případy kdy majitelům štěně umřelo v půl roce.

Psí množírny

Množitelům je úpně jedno kolikrát má mít fenka štěňat za rok,v jakém žijí prostředí,jestli jsou štěňatá nemocná,hlavně že je rychle prodají za co pro ně nejlepší cenu.Psí množitelé drží pejsky v tísněných prostorech,nemají pomalu co jíst a co pít,kolikrát se mačká několik jedinců v stísněném prostoru.Lidské pohlazení a lásku neznají !
Množitel Vás nepustí k sobě domů,maximálně na prách domu tam Vám přinese i štěně, někdyy ukáže i matku( ikdyž Vám bude tvrdit,že je to matka tak nemusí.Jen Vám ukáže fenku která neni tak v bídném stavu)


S PP NEMUSÍME ABSOLVOVAT VÝSTAVY ! MNOZÍ SI ŘÍKAJÍ NA CO POŘIZOVAT PSA S PP, KDYŽ NEBUDU CHODIT NA VÝSTAVY.PP KLIDNĚ DÁTE NĚKAM DO ŠUBLÍKU A NEBUDE TO HO VYTAHOVAT. A KDO VÍ TŘEBA JEDNOHO DNE VÁS OKOUZLÍ SVĚT VÝSTAV :)

 


Aktuální články

Reklama