Září 2017

Velice nenápadný Charlie

24. září 2017 v 22:22 | Kristýna |  Vše možné
Paníček hrál hru a Charlie se mu tam rozhodl vlézt :D :D (14:15)Health testing 21.9.2017

23. září 2017 v 9:29 | Kristýna |  Novinky/News
Elegant Butterfly Dream of joy - PL 0/0, eyes: PRA/CEA/Glaucoma - Negative !!Než si pořídímě štěňátko, co mít připraveno ?

20. září 2017 v 10:19 | Kristýna |  Než si pořídíme štěňátko, co mít připraveno ?
Než si štěně přivedete domům, poraď te se s chovatelem, aby jste věděli co bude nejlepší pro Vaše štěně.Já vám ukáži, co jsem si připravila já pro své štěnátko :

Kšírky/obojekVodítko


Pelíšek

volila jsem plastový a do něj jsem koupila ten polštář, či moje babička mi ušila pár polštářků, tak střídám


Misky

(tyto nejsou původní, ty původní byly o trošku nizší a z nerezu, teď máme keramické)


Přepravka do auta


A samozřejmě jsou mu nakoupila spousty hraček, které do dneška nerozcupoval : )


Ostatní
Dále jsem pořídila výstavní vodníko, aby si od mala na něj zvyknul a hlavně aby jsme mohli pomalinku trénovat na výstavu, pinzetu na klíšťata, hřebeny a kartáče a hlavně sáčkny na exkrementy se zásobníčkem - poctivě sbírám : )
(tohle jsem si pořídila já, než mi přišel domu,ostatní věci jsem si dokoupila někdy pozdějš)

Krmivo
S tím Vám určitě poradí chovatel.Většinou Vám dá startovací balíček i s jídlem, tak krmte tím, co Vám dá chovatel a pak pomalinku přecházejte na to, čím chcete krmit

Hlavně, když si přivezete štěňátko poprvé domů, tak nezvětě násťěvy a nikam ho hned nevezte ukázat rodině/příbuzním/přátelům. Pro štěňátko je už šok to, že bylo vztaté od prostředí, kde vyrůstalo.Pak cesta autem např. atd. A hlavně nové prostřední.Nechte štěně všechno v klidu očichat a pach se můžete pochlubit novým členem vaší domácnosti : )

POZNÁMKA : skoro ty samé věci jsem pořídila než k nám přišla BOC, samozřejmě v trošku jiné míře : )

Množírny a množitelé

19. září 2017 v 11:40 | Kristýna |  Množírny a množitelé
Množírna tím se označuje zařízení, kde se chová několik psů po hromadě v nevhodných podmínákch → smradu,špíny, nemoci a dochází i k týrání zvířat ! Pejskové jsou chudáci ve stresu a bordelu, bývají neočkovaní a taky bývají často prolezlí parazitama. Kříží to mezi sebou jak chtějí, vůbec je nazajímají genetické vyšetření (zdraví nových štěňat a hlavně jak je na tom se zdravím matka štěňat!) Je jim jedno že feny rodí jak na běžícím pásu. Štěňata klidně odstaví v 4 až 5 týdnech přitom nejvhodnější věk na odebrání štěněte je v 8 týdnech !!! Většinou množitelé sledují, která plemena jsou teď IN a na ně se zaměřují → např. ČIVAVA,MOPS,YORKŠÍRSKÝ TERIER,FRANCOUZSKÝ BULDOČEK........ Neexistuje žádný malý, velký,střední,mini york, mini čivava,mini další cosi !!! Za další merle čivava je nestandartní ! není to žádná vzácná barva ! tahle barva sebou nese spoustu onemocnění, které se na pejskovy mohou objevit. Malé plemena psů mají mít před uchovněním vyšetřené pately a velcí zas mají vyšetření kyčelního kloubu(nebo další jiná vyštření, které jsou určené klubem) . Myslíte, že tohle množitelé zajímá ? Vy si koupite štěně např. yorka a ve 2 letech vám začně kulhat protože má pately 4 stupně a musíte jít na operaci, která vám pěkně profoukne peněženku. Prosím ano i pes s PP může onemocnět, ale je to velice malá pravděpodobnost, že onemocní, rodiče musí mít povinná vyšetření než půjdou do chovu a hlavně si musíte vybírat kvalitní chovatelskou stanici, protože bohužel i mezi chovatelé PP psů najdete nepodctivce : /

Množitelé vás většinou nepustí do domu,když už jo tak třeba jen do jedné místnosti, tam přinesou štěně a matku a pokud mají otce tak i jeho.Rodiče co vám množitel představí vůbec nemusí být rodiče vašeho štěňátka.Nevíte jestli vaše štěně vzniklo z příbuzenského spojení. A množitel vám dá štěně většinou neodčervená a neočkované. Spousta lidí říká na co PP psa, když nechci výstavy. Na výstavy s PP psem vůbec chodit nemusíte ! Nebo další mýtus, že fenka musí mít aspoň jednou za život štěňátka. To je strašná blbost.Známá měla bez pp zlatého retrívra a nechala jí nakrýt, že slyšela, že když bude mít fena štěnňata tak, že neonemocní rakovinou dělohy. A co se nestalo fena na to umřela a pozdějš i její dcera co si z vrhu nechali.Hlavně Vy za bez PP psa dáte strašný peníze ! V podstatě dáte např. 7 000kč za křížence ( viděla jsem i bez pp za 10 000kč což je šílené). V dnešní době najdete s PP např. čivavu pod 10 000kč. Stačí jen hledat. Nebo nestandartní štěňátko stojí míň (třeba je větší,menší, má jinou barvu,před kus,podkus).

Já vžádném případě neodsuzuji pesjky bez PP oni za to nemůžou, že je lidé množí pro zisk. Je tolik opuštěných pejsků v útulku a přibývají další. Spousta lidí chce po své feně štěňátko, ale ta fenka jich klidně může porodit 7-8 a co stím, že ? Udat po známých. Nebo útulky... V nejhorším připadě je utrácí. PP chov klade důraz na povahu, vzhled a zdraví štěňat. A když chcete čivavu tak si pořiďte čivavu s PP nebo jdete do útulku a tam něco podobné čivavě určitě seženete, než za skoro čivavu platit příšernou částku.

Video, které ukazuje jednu množírnu v ČR

(fotka zdroj internet)


Pamlsky z bůvolí kůže

19. září 2017 v 10:03 | Kristýna |  Co psům škodí a co psům rozhodně nedávat
Tyto žvýkací pamlsky jsou velice oblíbené, ale nejsou vůbec vhodné pro vaše psí miláčky ! Lidé to častou koupí, protože je to hezké na pohled, ale je to odpad z kožedělného průmyslu. Z 80% se nejedná o bůvolí kůži, může to být kůže z jakéhokoliv zvířete ( klidně to může být kůže psí - Asie je hlavním zdrojem těchto pamlsků). Kůže je navíc chemicky ošetřena a i chemicky obarvena !
Tady máme video , které nám přiblíží výrobů těchto pamlsků.

Nebezpečné potraviny pro psa

19. září 2017 v 9:33 | Kristýna |  Co psům škodí a co psům rozhodně nedávat
Malý průřez některých potravin, co byjste svému psu něměli dávat

AVOKÁDO - pro psa je jedovaté !!!

ČOKOLÁDA - nejnebezpečnější je čokoláda na vaření,čím tmavší tím horší (může způsobit smrt psa)

HROZNOVÉ VÍNO - říká se, že nejvíce vadí pecky

ROZINKY - můžou spolu s hrozny zavinit selhání ledvim

RAJČATA - nedozrálá !

SŮL

CIBULE A ČESNEK

RŮZNÉ LIDSKÉ SLADKOSTI - obsahují velké množstvý cukr, pejsek po nich rychle ztloustne. Nejen, že obézním psům se zkracuje délka života,hrozní infarkt, ale obézzní pejsci těžko dýchají.Nejvíc je to vidět třeba na obézních Mopsech

JÁDRA - broskové,švestkové,třešňové....obsahují jedovatý kyanid, uvolňuje se rozkousáním jadérek,mimo jiné při špatném polknutí se pes muže dusit,nebo jádraa mohou psa ucpat

Psům nedávejte zbytky z oběda, za prvé pes není prasátko a za druhé člověk si jídla solí, různě koření.

9 jedincům se nic nestane po pozření např. čokolády a 10 na to umře. Každý je jiný a každý bude reagovat jinak.

Vařené či jinak tepelně zpracované kuřecí kosti

19. září 2017 v 9:31 | Kristýna |  Co psům škodí a co psům rozhodně nedávat
Psům by se neměly dávat vařené či jinak tepelně upravené kuřecí kosti. Např. varem kosti změknou, snadno se lámou a psu v bříšku či ve střevech můžou nadělat pěknou paseku.Nejen že můžou narušit žaludeční stěnu, či střeva, ale také pejska mohou ucpat. Někde v nějaké diskusi jem četla komentář, že to je pro psa přirozené.Ale jak všchni víme, pes si sám ty kosti tepelně neopracuje.Když BARFujete tak syrové vůbec nevadí.Může být pes, kterýmu se po pozřejní vařených kostí nic nestane, ale jsou případy, kdy na to pejsek byl hodně špatně.

Hračky

5. září 2017 v 8:47 | Kristýna
Moje hodná panička mi nakoupila spousty hraček :). Mám plyšáky, míčky, přetahovací uzly a hlavně moje nejoblíbenější hračky jsou z termoplastické pryže (míčky a kruh) Já miluji hraní si a úplně nejvíc mám rád házení míčků :)