Množírny a množitelé

19. září 2017 v 11:40 | Kristýna |  Množírny a množitelé
Množírna tím se označuje zařízení, kde se chová několik psů po hromadě v nevhodných podmínákch → smradu,špíny, nemoci a dochází i k týrání zvířat ! Pejskové jsou chudáci ve stresu a bordelu, bývají neočkovaní a taky bývají často prolezlí parazitama. Kříží to mezi sebou jak chtějí, vůbec je nazajímají genetické vyšetření (zdraví nových štěňat a hlavně jak je na tom se zdravím matka štěňat!) Je jim jedno že feny rodí jak na běžícím pásu. Štěňata klidně odstaví v 4 až 5 týdnech přitom nejvhodnější věk na odebrání štěněte je v 8 týdnech !!! Většinou množitelé sledují, která plemena jsou teď IN a na ně se zaměřují → např. ČIVAVA,MOPS,YORKŠÍRSKÝ TERIER,FRANCOUZSKÝ BULDOČEK........ Neexistuje žádný malý, velký,střední,mini york, mini čivava,mini další cosi !!! Za další merle čivava je nestandartní ! není to žádná vzácná barva ! tahle barva sebou nese spoustu onemocnění, které se na pejskovy mohou objevit. Malé plemena psů mají mít před uchovněním vyšetřené pately a velcí zas mají vyšetření kyčelního kloubu(nebo další jiná vyštření, které jsou určené klubem) . Myslíte, že tohle množitelé zajímá ? Vy si koupite štěně např. yorka a ve 2 letech vám začně kulhat protože má pately 4 stupně a musíte jít na operaci, která vám pěkně profoukne peněženku. Prosím ano i pes s PP může onemocnět, ale je to velice malá pravděpodobnost, že onemocní, rodiče musí mít povinná vyšetření než půjdou do chovu a hlavně si musíte vybírat kvalitní chovatelskou stanici, protože bohužel i mezi chovatelé PP psů najdete nepodctivce : /

Množitelé vás většinou nepustí do domu,když už jo tak třeba jen do jedné místnosti, tam přinesou štěně a matku a pokud mají otce tak i jeho.Rodiče co vám množitel představí vůbec nemusí být rodiče vašeho štěňátka.Nevíte jestli vaše štěně vzniklo z příbuzenského spojení. A množitel vám dá štěně většinou neodčervená a neočkované. Spousta lidí říká na co PP psa, když nechci výstavy. Na výstavy s PP psem vůbec chodit nemusíte ! Nebo další mýtus, že fenka musí mít aspoň jednou za život štěňátka. To je strašná blbost.Známá měla bez pp zlatého retrívra a nechala jí nakrýt, že slyšela, že když bude mít fena štěnňata tak, že neonemocní rakovinou dělohy. A co se nestalo fena na to umřela a pozdějš i její dcera co si z vrhu nechali.Hlavně Vy za bez PP psa dáte strašný peníze ! V podstatě dáte např. 7 000kč za křížence ( viděla jsem i bez pp za 10 000kč což je šílené). V dnešní době najdete s PP např. čivavu pod 10 000kč. Stačí jen hledat. Nebo nestandartní štěňátko stojí míň (třeba je větší,menší, má jinou barvu,před kus,podkus).

Já vžádném případě neodsuzuji pesjky bez PP oni za to nemůžou, že je lidé množí pro zisk. Je tolik opuštěných pejsků v útulku a přibývají další. Spousta lidí chce po své feně štěňátko, ale ta fenka jich klidně může porodit 7-8 a co stím, že ? Udat po známých. Nebo útulky... V nejhorším připadě je utrácí. PP chov klade důraz na povahu, vzhled a zdraví štěňat. A když chcete čivavu tak si pořiďte čivavu s PP nebo jdete do útulku a tam něco podobné čivavě určitě seženete, než za skoro čivavu platit příšernou částku.

Video, které ukazuje jednu množírnu v ČR

(fotka zdroj internet)

 


Aktuální články

Reklama